Prof. Dr. Suna EmirProf. Dr. Suna Emir Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktoru Çocuk Hematoloji - Çocuk OnkolojiProf. Dr. Suna EmirİletişimMenü
Blog

Kliniğimizde Covid-19 Önlemlerimiz

Kliniğimizde Covid-19 Önlemlerimiz

Bilindiği gibi Çin’de ilk olarak ortaya çıkan yeni tip corona virüs enfeksiyonu (COVID-19) 11 Mart 2020 tarihinden itibaren ülkemizde de görülmeye başlamıştır.

Pediatrik yaş grubunda daha hafif seyrettiği bilinen COVID-19 salgınının başından itibaren, 0-15 yaş arasında ölüm oranları diğer yaş gruplarına göre çok düşüktür. Çocuklarda klinik tablonun daha hafif seyirli olduğu görülmektedir. Bununla birlikte; Covid-19 enfeksiyonunun tüm ailelerimiz ve çocuklarımız için ciddi kıstlamalara ve endişelere yol açtığını biliyoruz.

Kliniğimizde tüm hastalarımız ve ailelerinin temas olasılığını azaltmak için her türlü önlemi aldığımızdan emin olabilirsiniz. Önceliğimiz Covid-19 enfeksiyonuna hastalarımız ve ailelerinin herhangi bir maruz kalma olasılığını sınırlamaktır.

Kliniğimizde her zaman uyguladığımız sağlık ve hijyen uygulamaları dışında enfeksiyon ajanlarının yayılmasına karşı ekstra önlemler alınmaktadır. Muayene ve bekleme odalarımızda yüzeylerin ve oyuncakların düzenli ve kapsamlı bir şekilde temizlenmesi ve dezenfeksiyonu yapılmaktadır.

Sosyal mesafeye yardımcı olmak için, tüm hastalarımızdan klinikte sadece belirlenen randevu saatinde olmalarını saygıyla rica ediyoruz.

Kliniğimizde randevu aralıkları gerekli temizlik ve havalandırma için belirli aralar ile verilmektedir. Her hastadan sonra odanın ve kullanılan aletlerin dezenfeksiyonu yapılmaktadır.

Anne ve babalarımızın maske takmaları rica olunur. Tüm ziyaretçilerin randevularından önce ellerini yıkamaları gerekmektedir. Kliniğimizde randevunuz sırasında ve sonrasında ek el temizliği sağlanacaktır.

Güncelleme Tarihi: 16.01.2021
Prof. Dr. Suna Emir
Editör
Prof. Dr. Suna Emir
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır.
Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.
Anlaşmalı Kurumlar

Kliniğimizin aşağıdaki kurum veya özel sigortalarla anlaşması bulunmaktadır. Anlaşmamız olmayan özel sigorta ve kurumlara TTB fiyat tarifesinden fatura düzenlediğinden, hastalarımız ödedikleri ücreti sigortalarından ve kurumlarından tahsil edebilmektedirler.

Prof. Dr. Suna EmirProf. Dr. Suna EmirÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktoru Çocuk Hematoloji - Çocuk Onkoloji
0312 504 4342